Kino Boskovice – 1. stupeň ZŠ

Dne 26.6.2024 se žáci prvního stupně naší školy vypravili za odměnu za celoroční práci do boskovického kina.

Tentokrát jsme vybrali film – Myši patří do nebe. Myška Šupito ráda všechny přesvědčuje o tom, že je nejodvážnější myší na celém světě a vůbec ničeho se nebojí. Šupito chce všem dokázat, že odvaha je dědičná. Snaží se zopakovat legendární kousek – vytrhnout pár chlupů z liščího kožichu. Za cíl si vybere spícího mladého lišáka Bělobřicha. Šupito i Bělobřich se dostanou do nebe. Na cestě nebem musí oba společně zdolat různé nástrahy, splnit úkoly a překonat překážky. Vznikne mezi nimi podivuhodné přátelství a na konci jejich putování na ně čeká velké překvapení.

Přestože byl film určen spíše pro mladší žáky, zápletka se dětem velmi líbila. Díky filmu si uvědomily, jak je důležitá vzájemná pomoct a respekt k ostatním. R.Př.