Den se složkami IZS v Boskovicích

Dne 21.6.2024 se žáci první, druhé a třetí třídy vypravili na každoroční akci Den s policií. Pro některé z nás to byla premiéra a pocit neznámého brzy vystřídal pocit překvapení.

V zámecké zahradě se totiž sjely všechny složky záchranného systému, aby se zábavnou formou představily dětem. Děti během celého dopoledne plnily úkoly na jednotlivých stanovištích a celé dopoledne bylo proloženo ukázkami policejního zásahu rychlé zásahové jednotky, předvedením policejních koní v akci či práce policejních psovodů. Celou akci pak zakončily RC modely policejních aut a vrtulníků. Kromě toho si děti mohly vyzkoušet policejní oblečení, potěžkat policejní výzbroj nebo prozkoumat všechna přítomná vozidla.

Dětem se akce velmi líbila a již dnes se těší, že ji navštívíme i v příštím roce. R.Př.